Powiększanie i modelowanie ust powoli staje się codziennością, zarówno kobiety jak i mężczyźni coraz częściej poprawiają wygląd swoich ust. Często klientki, przychodzą z określonymi oczekiwaniami, chcą mieć usta jak ulubiona gwiazda filmowa czy znana modelka. Czy to możliwe ? Czym kierować się przy wyborze kształtu? Jakich zasad się trzymać aby usta były idealne?

Kanony piękna ulegają wpływom i zmianom jednak zawsze oscyluje się wokół klasyki. Kanon piękna zarówno w rozumieniu artystycznym jaki i w świecie beauty to wzór opracowany przez starożytnych greków. Natomiast proporcje perfekcyjne opracował Leonardo da Vinci. Znajomość tych proporcji jest podstawą w przypadku projektowania rysów twarzy, korygowania i modelowania ust, a także operacji plastycznych.

 

Jak powinny wyglądać idealne usta według klasycznego kanonu?

 

Proporcje

W klasycznym kanonie beauty górna warga powinna stanowić ⅓ objętości ust, natomiast dolna ⅔. Kiedy jednak popatrzymy na gwiazdy instagrama zauważymy modny trend na większą górną wargę. Ten trend pojawił się na rynku kilka lat temu – sam bardzo go lubię, a nawet mam w ten sposób wypełnione swoje usta – jednak teraz zaskakująco zyskał na popularności.

Która opcja jest lepsza? To kwestia wyglądu twarzy, oczekiwań klientki oraz indywidualnych anatomicznych predyspozycji. Na pewno nie polecam odwróconej proporcji ( większa górna warga od dolnej) osobom ze zbyt wąską przestrzenią wąsa ( czyli obszarem od nasady nosa do konturu ust). Natomiast osobom ze zbyt krótką brodą i niewielką przestrzenią pod wargą dolną zazwyczaj bardziej pasuje odwrócona proporcja ( górna warga większa od dolnej). Jeżeli pomimo typu twarzy z zaleceniem zastosowania odwróconej proporcji chcesz pozostać przy klasyce, zapytaj swojego zabiegowca o możliwość wydłużenia brody za pomocą toksyny botulinowej( rozluźnia mięsień bródkowy, dzięki czemu broda staje się minimalnie dłuższa) bądź modelowania kwasem hialuronowym tej części twarzy. Zachęcam także do pamiętania o tym, że trendy się zmieniają, a klasyka jest ponadczasowa.

Objętość

Za idealne usta uznajemy takie, które są jędrne i napięte, jednocześnie nie napompowane jak balon, który ma zaraz pęknąć. Często z wiekiem usta stają się zwiotczałe, a na konturze pojawiają się drobne zmarszczki tzw. pine cod (zmarszczki na granicy konturu ust i skóry). Delikatne powiększenie i wykonturowanie ust na pewno odejmie nam lat.

Szerokość

Szerokość ust w klasycznym kanonie prezentuje się następująco: kąciki ust powinny kończyć się na wysokości początku źrenicy. Niestety jeżeli chodzi o optyczne wydłużenie mamy ograniczone możliwości. Kąciki możemy opracować za pomocą perfekcyjnego konturu lub lekkiego wypełnienia zewnętrznych części warg.

Podkreślony kontur ust (czyli zarysowane i wyraźne usta) zawsze odejmują lat i dodają urody. Należy pamiętać jednak, że w tym wypadku najważniejszy jest umiar!

 

Podczas wypełniania i korygowania ust można także  rekonstruować rynienki nosowo-wargowe bądź podnosić kąty ust, jednak o tych metodach napiszę w kolejnych postach.

 

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na temat technik powiększania i modelowania ust

zapraszam Cię na szkolenie Luxury Lips (kliknij) w mojej Akademii. Z chęcią zaprezentujemy te techniki w praktyce na modelkach, być może uda Ci się pozytywnie zaskoczyć swoje klientki bądź osiągać jeszcze lepsze rezultaty.