Większość z nas marzy o pięknych ustach. Część osób chce mieć bardziej podkreślony kontur, inni bardziej podkreśloną objętość, jeszcze inni chcą mieć usta jak ich idolka.

Metod powiększania ust jest bardzo wiele. W tym artykule opiszę wam pokrótce techniki jakimi można poprawić wygląd ust, a w kolejnych artykułach będę skupiać się na konkretnych technikach, ich wadach i zaletach oraz efektach estetycznych.

 

Domowe sposoby

 

Błyszczyki powiększające

W składzie mają zazwyczaj papryczkę chili lub miętę pieprzową, które mają za zadanie podrażnić delikatną skórę ust i w ten sposób poprawić mikrokrążenie w naczyniach włosowatych – wywołuje to lekki obrzęk. Efekt użycia takiego błyszczyka jest krótkotrwały, natomiast poza poprawą estetyczną, dzięki pobudzeniu mikrokrążenia doprowadzamy do polepszenia stanu warg.

Peeling szczoteczką do zębów

Należy go wykonywać tylko i wyłącznie miękką szczoteczką do zębów, aby zbytnio nie podrażnić skóry i nie doprowadzić do zdarcia naskórka. Mogłoby to doprowadzić do nieestetycznych i dość bolesnych urazów skóry. Zaletą zabiegu jest ścieranie martwego naskórka i wysuszonej skóry, dzięki czemu odżywcze balsamy nałożone po zabiegu mogą skuteczniej działać.

Smoczki do powiększania ust

Dają natychmiastowy, choć chwilowy efekt. Jest to metoda, która przy pomocy próżni poprawia ukrwienie ust dając efekt powiększenia, jednak zbyt intensywne zasysanie może doprowadzić do poważnego przekrwienia, obrzęków i siniaków.

Maść na hemoroidy (prosto z lodówki)

Słyszałem od klientek, że niektóre z nich stosują przed wielkim wyjściem maskę z maści na hemoroidy. Dzięki niej usta stają się większe.

Maść na hemoroidy ma w swoim składzie lidokainę – środek miejscowo znieczulający.

Prawdopodobnie to on daje efekt powiększenia ust poprzez działanie na zakończenia nerwowe. Przez kilka do kilkunastu minut od zmycia środka oprócz obrzęku spodziewać się można ograniczonego czucia – jak po znieczuleniu u dentysty. Lidokaina jednak jest lekiem, który może powodować reakcję alergiczną, więc tak jak smoczka, nie polecam używać w warunkach domowych oraz przed ważnym wyjściem.

 

Kosmetologiczne metody powiększania ust

 

Kwas hialuronowy

Daje wspaniałe efekty, które utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od użytego produktu lub indywidualnych cech klientki (więcej na ten temat wkrótce, w kolejnym artykule). Wyróżnia się kilka metod jego podawania. Za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego można konturować usta, powiększać (w zależności od potrzeb, mniej lub bardziej), wywijać na zewnątrz, rekonstruować rynienki nosowo – wargowe bądź podnosić łuki kupidyna. Po zabiegu zdarza się obrzęk i opuchlizna, która znika po kilku dniach. Natomiast siniaki znikają do dwóch tygodni po zabiegu.

 

Chirurgiczne metody powiększania ust

 

Lip lift

Jest to spektakularna i dająca naturalny efekt metoda powiększania ust.

Polega na wycięciu skóry pod nosem i podszyciu do góry, wycięciu skóry na granicy wargi i czerwieni wargowej lub implantacji fragmentu skóry pod skórę wargi – efekty zabiegu są długotrwałe, a czas zanikania blizny zależny jest od metody wykonania zabiegu. Rekonwalescencja wymaga około 3 tygodni. Sam poddałem się jednej z metod chirurgicznego powiększania ust. Niedługo opowiem wam o tym, oraz pokażę zdjęcia przed, w trakcie oraz po rekonwalescencji.

 

Najważniejsze to znaleźć dobrego specjalistę,  który dokładnie wysłucha Twoich oczekiwań.Sprawdzi przeciwwskazania i zaplanuje oraz pokaże realne rezultaty pozabiegowe.

 

Pamiętaj, dobry zabiegowiec poza techniczną wiedzą sam powinien mieć wyobraźnię i potrafić przewidzieć efekty. Powinien być również wizytówką swoich zabiegów. Nie wyobrażam sobie ostrzykiwać się u osoby, która ma wiele widocznych zmarszczek i nierówne usta.

 

Pamiętajcie przy wyborze specjalisty,że dermatolog i kosmetolog to specjaliści od skóry, której poświęcili cały okres edukacji. Laryngolog (inaczej nazywany chirurgiem głowy i szyi) oraz chirurg szczękowo-twarzowy to ludzie, którzy cały okres edukacji poświęcili tylko temu obszarowi, więc dokładnie wiedzą co i gdzie znajduje się w obszarze twarzy i szyi. Chirurg plastyczny zrobił specjalizację z rekonstrukcji i przebudowy twarzy oraz ciała, zatem świetnie sprawdzi się przy wszystkich ingerencjach ze skalpelem, igłą i nitką.

Lekarz medycyny estetycznej – tym tytułem określają się lekarze różnej specjalizacji: interniści pracujący w przychodni, psychiatrzy, ortopedzi oraz osoby, które ukończyły szkolenia i kursy lub dwuletnie wekeendowe studium “medycyny estetycznej”.

Moim zdaniem każdy z wyżej wymienionych zabiegowców może być najlepszy na świecie, ale zawsze weryfikuj efekty pracy zabiegowca w jego portfolio. Poproś o pokazanie zdjęć przed i po, zwróć uwagę na to jak zabiegowiec sam wygląda.

Jeśli chcesz nauczyć się robić usta idealne zapraszam Cię na moje autorskie szkolenie Luxury lips Weź szkolenie

Kolejny artykuł poświęcę liftingowi twarzy, brwi i szyi