Wągry to jedne z najczęściej występujących problemów skórnych…
Jak skutecznie się ich pozbyć?
Czym one w ogóle są?
Czy mogę coś z tym zrobić w domu??
Czym są wągry?
Profesjonalna i prawidłowa nazwa to zaskórniki: Wykwity tego typu powstają w okolicach łojotokowych, typowo na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Bezpośrednią przyczyną powstania zaskórników jest zastój łoju i rogowacenie ujść mieszków włosowych.
Zaskórniki dzielą się na:

Zaskórniki zamknięte (microcomedones) – powstają w wyniku zamknięcia ujścia gruczołu przez proliferujące komórki warstwy rogowej naskórka. Są barwy białej, drobne, widoczne po naciągnięciu skóry.

Zaskórniki otwarte – powstają w następstwie zastoju łoju i nadkażenia bakteriami . Wydobywa się z nich masa łojowo-rogowa, która utleniając się nadaje wykwitowi ciemny kolor. Zaskórniki otwarte mogą przekształcić się w wykwity grudkowo-krostkowe lub torbiele ropne.

Skuteczne zabiegi na wągry w gabinecie kosmetycznym…
1. Peeling kawitacyjny -> inaczej oczyszczanie porów ultradźwiękami. Peeling kawitacyjny jest delikatny dla skóry, świetnie złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę. Po zabiegu skóra staje się jaśniejsza, promienna i wyraźnie oczyszczona.
Przy cerze problematycznej dobrze jest wykonać kilka zabiegów w odstępie ok 10 dni, jeśli natomiast zabieg ma mieć charakter wyłącznie pielęgnacyjny to jeden na miesiąc półtora całkowicie wystarczy.
2. Złuszczanie kwasem migdałowym -> najpierw na twarz nakłada się środek wyrównujący pH, a potem na
20-30 min preparat z kwasem. Po jego zmyciu smaruje się skórę kremem z filtrem UV. Dla osiągnięcia najlepszego efektu dobrze poddać się ok 2-5 zabiegom w odstępie dwóch tygodni.
3. Jonoforeza-> Polega na wprowadzeniu do skóry środków antybakteryjnych i przeciwłojotokowych oraz złuszczających przy użyciu prądu galwanicznego.
4. Mikrodermabrazja-> Daje efekt głębokiego złuszczenia naskórka i pobudza produkcje kolagenu. Po zabiegu często nakłada się kwasy owocowe.
Jak radzić sobie z wągrami w domu?
1. Maseczki domowe

* Soda oczyszczona – mieszamy dwie łyżeczki sody oczyszczonej + 2 łyżeczki wody mineralnej. Mieszankę pozostawiamy na 20 minut, po czym spłukujemy ją zimną wodą.

*Ziemniaki – ścieramy je na tarce, nakładamy na twarz, po 15 minutach spłukujemy zimną wodą.

*Siemię lniane – trzy łyżeczki siemienia lnianego zalewamy gorącą wodą, pozostawiamy na twarzy przez 15 minut.

*Sok z cytryny

2. Masaż

Do wykonania masażu potrzebne nam będą tylko szczoteczka do mycia zębów oraz płyn antybakteryjny. Masaż powinien polegać na wykonywaniu okrężnych ruchów szczoteczką w okolicach  miejsc, na których pojawiły się wągry.
3. Plastry przeciw wągrom
Plastry przeciw wągrom mają działanie oczyszczające.
Myjemy twarz, a następnie nakładamy plastry na miejsca występowania zaskórników, przede wszystkim na nos, brodę czy okolice ust, pozostawiamy na około 10 minut, bo czym delikatnie usuwamy.
W opakowaniu mamy dwa plastry koszt to ok 6 zł w Rossmanie
W opakowaniu mamy 12 plastrów, 6 na nos i 6 do stosowania na twarzy. Kosztują ok 26 zł w Rossmanie

4. Peelingi i pasty oczyszczające

Jeśli jednak Masz ochotę zadbać o cerę profesjonalnie to zapraszam cię na konsultacje w mojej akademii, zespół ekspertów dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.