Lato to trudny czas dla włosów: wiatr, słońce, woda morska, chlor i uszkodzenia mechaniczne spowodowane związaniem włosów w kucyki, warkocze czy koki powodują, że nasze włosy po wakacjach są suche, matowe i łamliwe. Dziś przedstawię Wam powakacyjne SOS dla włosów.

Po pierwsze – czyszczenie 

Po powrocie z cudownych wakacji należy włosy dokładnie oczyścić. Można do tego wykorzystać specjalny szampon oczyszczający bądź domową kurację z soku z cytryny .

Na szklankę wody wyciskamy sok z 2 cytryn. Polewamy głowę i  trzymamy 20 min płukankę na włosach. Następnie zmywamy letnią wodą i nakładamy odpowiednią odżywkę.

W naszej pracowni podczas zabiegu spa dla włosów oprócz mycia oczyszczającym szamponem wykonujemy peeling skóry głowy. Dzięki temu cebulki włosa są bardziej dotlenione a skóra oczyszczona z zanieczyszczeń kosmetycznych, łoju i zrogowaciałego naskórka.

Po drugie – odżywka

Po każdym umyciu włosów należy nałożyć odpowiednią odżywkę, dobraną do rodzaju i kondycji włosów. Odżywka sprawia, że łuski włosa otwarte przy myciu szamponem, pozostaną zamknięte.

Ważne! Odżywkę nakładamy zawsze tylko na włosy, w szczególności końce. Nie należy nakładać kosmetyku na skórę głowy, ponieważ może to niepotrzebnie ją obciążyć, a nawet doprowadzić do nadmiernego wydzielania sebum, łupieżu i łojotoku.

Po trzecie-maska

Maskę nakładamy dwa razy w tygodniu. Także dobieramy odpowiednią do kondycji włosów. Dodatkowo można owinąć głowę ręcznikiem aby kosmetyk lepiej się wchłonął. Można też odwiedzić salon fryzjerski i wykonać saunę na włosach.

Po czwarte – serum

Serum na rozdwojone końce wygładza długości i końce włosów. Jednakże rozdwojone końcówki należy ściąć u fryzjera, a serum wykorzystać jako środek zapobiegający uszkodzeniom mechanicznym włosa, które prowadzą do rozdwojenia końcówek. Serum nie “wyleczy” uszkodzonego włosa, jedynie optycznie wygładzi i nabłyszczy włos

Wybierając jedwab zwróć uwagę czy nie jest na bazie alkoholu, ponieważ może wysuszać włosy. Świetnie natomiast sprawdza się olej arganowy.

Po piąte – oceń jaki masz rodzaj włosów

Klasycznie dzieli się włosy na normalne, suche, przetłuszczające się, zniszczone, mieszane oraz cienkie i delikatne. Aby kosmetyki miały szansę pomóc naszym włosom muszą być odpowiednio dobrane. Pamiętajcie, że włosy po wakacjach zazwyczaj są w gorszym stanie niż na co dzień. To do jakiej kategorii zaliczycie je dzisiaj, może przy właściwej pielęgnacji się zmienić. Wtedy jeszcze raz sprawdźcie jakich kosmetyków musicie używać. Poniżej zamieszczam krótki opis, na podstawie którego możecie rozpoznać jaki rodzaj włosów posiadacie. Następnie dobierzcie szampon, odżywkę, maskę i serum przeznaczone dla waszej kategorii włosów.

Mieszane                                                                                  

Przetłuszczone przy skórze, suche, łamliwe na reszcie długości i końcach. Należy myć je w szczególny sposób, najlepiej mieć dwa różne szampony. Jedne przeznaczony do skóry głowy i włosów tuż u nasady, drugi do reszty długości włosów.

Normalne

To włosy właściwie idealne. Nie wymagają specjalnego traktowania. Wydzielają prawidłową ilość sebum, nie są przesuszone, łatwo się  układają, nie plączą, są błyszczące. Do ich pielęgnacji wystarczą kosmetyki przeznaczone właśnie dla włosów o tym typie, normalnym.

Suche

Tym włosom brakuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. Puszą się, plączą, są nieprzyjemne w dotyku, sztywne i twarde. Wymagają silnie nawilżających kosmetyków, zdecydowanie pozbawionych alkoholu jako głównego składnika. Zrezygnuj w miarę możliwości z suszarki, lokówki i prostownicy. A jeśli z nich korzystasz, używaj specjalnych kosmetyków ochronnych do stylizacji.

Przetłuszczające się

Nadmierne wydzielanie sebum sprawia, że włosy te trzeba myć codziennie. Są ciężkie, klapnięte, sklejają się w pasma, szczególnie u nasady. Nadmierne korzystanie z kosmetyków do stylizacji może dodatkowo potęgować problem przetłuszczania, ze względu na obciążanie skóry głowy.

Cienkie i delikatne

Elektryzują się, ich układanie sprawia nie mały problem, wydają się być przerzedzone. Łatwo się łamią i rozdwajają. Jednocześnie bardzo łatwo przeciążyć je nieodpowiednimi, zbyt silnymi kosmetykami do pielęgnacji. Posiadaczkom tego typu włosów polecamy lekkie produkty, dodające objętości i wzmacniające strukturę włosa.

Zniszczone

Po wakacjach ten typ włosów prawdopodobnie będzie najczęściej przez Was wybieranym. Włosy są matowe, połamane, nieprzyjemne w dotyku, widocznie przesuszone z rozdwojonymi końcówkami. Plączą się, ciężko je układać i rozczesywać. Kosmetyki używane do ich pielęgnacji powinny zawierać jak najwięcej witamin, keratyny, protein i olejków nawilżających i regenerujących.

!!!Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych czytelniczek zamieszczam propozycję zabiegu regenerującego, jaki wykonujemy w naszym salonie. Dzięki takiej pielęgnacji po wakacjach, wasze włosy znacznie szybciej dojdą do siebie i będą zachwycać blaskiem oraz zdrowym wyglądem.

Zabieg regenerujący w Mojej Pracowni

-peeling skóry głowy

-ampułka odżywcza na skórę głowy

-maska regenerująca +sauna na włosy

-stylizacja

Standardowa cena to 200zł, ale do końca września, dla wszystkich czytelniczek bloga na hasło „Powakacyjne SOS” zabieg wykonamy w promocyjnej cenie 150zł.