Często nasze klientki mylą te dwa zabiegi: zabieg fibryną bogatopłytkową i zabieg z osoczem. Dlaczego mylą? Oba polegają na wzbogaceniu skóry za pomocą naszej własnej krwi. Często słyszymy zdziwienie, ponieważ zabiegi różnią się ceną. Dlatego spieszymy wyjaśnić, co jest co, by móc faktycznie oba zabiegi porównać i już się nie dziwić. Od tego także jesteśmy – od pokazywania Wam świata beauty, tłumaczeniu go – nie tylko od zabiegów. Podchodzimy do Waszego piękna całościowo. I chcemy dzielić się naszą wiedzą.

Metody z zastosowaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej są stosowane w wielu dziedzinach, nie tylko w medycynie estetycznej, ale skupmy się na tym w tym wpisie – w końcu do nasza dziedzina ekspercka. Zabiegi z fibryną i osoczem cechuje łatwa dostępność materiału – mamy go w sobie – oraz szybkość uzyskania substancji. Cechą wspólną jest także skuteczność – wchłanialność jest doskonała, ponieważ substancje wytworzyło nasze własne ciało. Z tego samego powodu, proces gojenia po zabiegu jest bardzo szybki, nie ma reakcji uczuleniowych, jest małe ryzyko infekcji. Materiał jest bowiem biokompatybilny (zgodność tkankowa) i nie ma negatywnego oddziaływania na własne tkanki.

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy z krwi pełnej pacjenta. Osocze uzyskujemy za pomocą profesjonalnej procedury odwirowania i wyizolowania tej frakcji. Po wstrzyknięciu osocza rozpoczyna się proces degranulacji ziarnistości w płytkach krwi. Uwalniane są czynniki wzrostu, które mają ogromny potencjał regeneracyjny.

Fibryna bogatopłytkowa to materiał autologiczny, także pozyskiwany z krwi własnej pacjenta. Fibryna – w odróżnieniu od osocza – po podaniu do tkanek tworzy trójwymiarową przestrzeń. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórki macierzyste HSCs oraz leukocyty. To oznacza skuteczną regenerację tkanek. W odróżnieniu od osocza fibrynę możemy pozyskać w postaci płynnej oraz w postaci stałej. Osocze pozyskujemy tylko w postaci płynnej.

Jeśli chodzi o fibrynę – jest wysoce polecana na przykład pod oczy. Osocze – tańszy zabieg – można stosować zarówno na twarz, jak i na skórę głowy – w celu wzmocnienia włosów. O samych zabiegach fibryny pisaliśmy juz wcześniej: http://www.blog-kosmetyczny.pl/fibryna-bogato-plytkowa-co-to-takiego/.

Zapraszamy na zabiegi: fryzjer-alan.pl A jesli jesteś zabiegowcem i chciałbyś się przeszkolić z zabiegów z użyciem osocza i fibryny, zapraszamy na szkolenia: kursy-alan.pl.