O niciach PDO słyszało już wielu z nas. My chcemy Wam przybliżyć temat nici PLLA.

Nici PLLA istnieją w wersji nici haczykowatych i gładkich. Nici służą do liftingu twarzy i ciała. Wykonane są z kwasu polimlekowego, a to oznacza, że są przyjazne i zgodne z tkankami organizmu. Nici gładkie są zakładane za pomocą dwóch igieł. Igły są podwójnie szlifowane i dodatkowo pokryte silikonem.

Nici haczykowate zakłada się za pomocą kaniul łódeczkowych.

Zabiegi są bardzo mało inwazyjne.

Kwas polimlekowy, z którego wykonane są nici, to składnik naszych ciał. Kwas ten pomaga komórki w ich procesie odnowy. Działa zatem odmładzająco i rewitalizująco.

Kiedy sięgnąć po nici? Kiedy nasza skóra traci jędrność, gdy jej gęstość pozostawia nieco do życzenia, kiedy chcemy poprawić kontur twarzy, zniwelować zmarszczki. Nici radzą sobie z problemami wizualnymi związanymi ze starzeniem się skóry równie dobrze, jakby poradził sobie z tym inwazyjny lifting chirurgiczny.

Jak to działa? Do skóry wprowadza się nici, które tworzą szkielet. Tkanki są umocowane na tym szkielecie. Dzięki temu można je umiejscowić w odpowiednim miejscu. Efekt widać od razu, ale dobra wiadomość jest taka, że po kilku tygodniach, nawet po kilku miesiącach (do półtora roku nawet, w niektórych przypadkach), efekt jest jeszcze lepszy. To właśnie wtedy nici się zaczynają rozpuszczać, przez co stymulują i odnawiają skórę. Efekty utrzymują się dłużej, wyglądają bardziej naturalnie, ponieważ taki zabieg zmusza komórki do samodzielnej regeneracji. Nie bez znaczenia jest tez czas – po zabiegu skóra wytwarza samodzielnie kolagen nawet kilkanaście miesięcy, a to oznacza, że efekt też będzie proporcjonalnie lepszy. Tkanki będą uniesione, skóra będzie jędrna, grubsza.

Gładka nić wykonana z kwasu polimlekowego: wykazuje działanie silnie regenerujące-stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Następuje proces odbudowy własnej tkanki, trwający kilka miesięcy, co daje efekt ujędrnienia i pogrubienia skóry utrzymujący się ok. 2 lata. Efektem zastosowania tych nici jest poprawa utraconej objętości i jakości skóry, czyli stopniowe naturalny proces odmłodzenia.

Jak mówi nauka i nasze doświadczenia – efekty utrzymują się minimum dwa lata.

W Akademii Wizażu i Kosmetyki Alana Dąbrowskiego dostępny jest wyjątkowy w skali kraju kurs – kursanci uczą się instalacji nici PLLA już podczas szkolenia pierwszego stopnia, co jest unikatowym rozwiązaniem. Takiego kursu nie znajdziecie nigdzie indziej.