Wpadanie włosów to zjawisko zupełnie naturalne. Pod warunkiem, że nie wypadnie nam więcej niż 100 włosów dziennie. Jeśli taki włos wypadnie – w normalnych warunkach – na jego miejsce wyrośnie następny. Problem jest dopiero wtedy, gdy tracimy tych włosów więcej i nic nie pomaga. Wtedy mamy do czynienia z łysieniem.

Wyróżniamy dwa rodzaje łysienia: telogenowe i androgenowe – różnica jest w przyczynach. I w związku z tym – różnica będzie w leczeniu.

Łysienie telogenowe

Zaczyna się od zwiększonej utraty włosów. Przyczyną tego łysienia jest starzenie się włosów, a nie hormony, jak w przypadku łysienia androgenowego. W przypadku tego łysienia, jest możliwe, że mieszki włosowe mogą być zdegenrowane, i nadal jest szansa na ich ponowne „uruchomienie”. To dotyczy mieszków włosowych, które nie zniknęły. To przy odpowiednio dobranym zabiegu.

Oczywiście należy uwzględnić w terapii dietę. (więcej o diecie przy wypadaniu włosów tutaj).

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Na pewno mezoterapia. Mezoterapia igłowa skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych metod walki z nadmiernym wypadaniem włosów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Nakłuwanie skóry oraz wtłaczanie w nią koktajl odżywczych potrafi zahamować utratę włosów i przyspieszyć wzrost nowych. Może także obudzić uśpione mieszki włosowe.

Można także zatroszczyć się o odpowiednie kosmetyki na skórę głowy.

Jak my możemy Ci pomóc? Zapraszamy na konsultacje stanu skóry głowy, zapraszamy na kurs fryzjerski i kurs trychologii, zapraszamy na kurs mezoterapii, a także na same zabiegi z mezoterapii.