Ah…. Te loki!!!
Która z kobiet ich nie kocha??
Zmieniają wizerunek, przed prostowłosymi otwierają całkowicie nowe JA!
Powodują, że można poczuć się jak prawdziwa księżniczka!
Dziś trochę o tym jakie lokówki mamy na rynku i którą z nich wybrać!! 🙂
1. Lokówka stożkowa
Lokówka stożkowa ma dość charakterystyczny kształt stożka, za jej pomocą można wyczarować piękne loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Nie posiada klipsa, dlatego końcówkę włosów musimy przytrzymać ręką (w zestawie z lokówką jest zawsze ochronna rękawica, która chroni dłoń przed poparzeniem).
 
Polecane produkty!
 
Kupisz tutaj
 
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
 
 
 
2. Lokówka klasyczna 
Lokówka tradycyjna posiada wałek o średnicy od 15 do 25 mm z klipsem u boku, który służy do przytrzymywania pasma włosów. Im grubsza średnica lokówki, tym luźniejsze uzyskamy loki i fale. Pozwala uzyskać loki o różnorodnym kształcie, a także umożliwia kręcenie pasm o dowolnej grubości.
 Polecane produkty!
 
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
 
 
 
 
3.  Gruba lokówka
Ta lokówka to bliska krewna lokówki klasycznej. Jej wałek o średnicy 32-38 mm umożliwia kręcenie grubych fal i loków, ale aby je uzyskać, jeszcze gorący lok należy zwinąć i podpiąć spinką, aby się nie rozprostował.
 
Polecane produkty!
 
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
 
 
 
4. Lokówka automatyczna 
Lokówka automatyczna sama nawija włosy na wałek, dlatego jest bardzo wygodna w użyciu i nie wymaga umiejętności fryzjerskich. Nie musimy się bać o poparzenie rąk czy skóry głowy, a każde pasmo zostanie zakręcone w identyczny sposób. Ma też kilka minusów: nie można nią kręcić szerokich pasm, ma stosunkowo wysoką cenę i przy braku uwagi może wkręcić pasmo. Na rynku pojawiły się też lokówki, które nie nawijają włosów na wewnętrzny wałek, ale posiadają obrotowy korpus.
 
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
 
Kupisz tutaj
 
5. Lokówka spiralna
Lokówka spiralna dzięki swojej nietypowej końcówce umożliwia stworzenie precyzyjnych loków. Lokówka spiralna może mieć wałek o różnej grubości (15-38 mm), również stożkowy.
 
Kupisz tutaj
 
Kupisz tutaj
Kupisz tutaj
 
Każda z wymienionych wyżej lokówek ma swoje plusy i minusy…
Jeśli nie masz specjalnych wymagań chcesz po prostu osiągnąć piękne równe loki, powinnaś wybrać lokówkę automatyczną.
Jeśli lubisz kombinować i umiesz sprawnie obchodzić się ze swoimi włosami a przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy wybierz lokówkę klasyczną, albo grubą ( możesz skusić się również na taką z wymiennymi końcówkami).
Jeśli zależy ci na odrobinie szaleństwa w połączeniu z awangardą zdecydowanie powinnaś skierować swoją uwagę ku lokówce stożkowej 🙂