Wakacje sprawiają, że regenerujemy całych siebie, całe ciało. Całe ciało, no może poza włosami i skórą… O włosach już było (czytaj tutaj). Tym razem zajmiemy się skórą, ponieważ właśnie jesień to idealny czas na zabiegi na skórę, zwłaszcza te mocniejsze. Włosami można zająć się od razu po wakacjach, natomiast większość zabiegów wysoko regenerujących na skórę wymaga czekania na aż słońce będzie nieco dyskretniej świecić (złuszczające, przeciwtrądzikowe, usuwające niektóre niechciane „elementy” ze skóry itd. – szczegóły za chwilkę). I to właśnie następuje w listopadzie. Dlatego już możecie zajrzeć do swoich ulubionych zabiegowców (lub do nas) i zaplanować zabiegi, które sprawią, że Wasza skóra wróci do idealnego stanu. A jeśli sami prowadzicie gabinety – zapraszamy na kursy z tych zabiegów.

Co możemy zrobić jesienią, skoro możemy skorzystać z braku intensywnego promieniowania UV? W tym artykule przedstawię Wam najważniejsze zabiegi jakim możecie poddać Waszą skórę jesienią.

Po lecie skóra robi się matowa, przesuszona, może być lekko szara – to efekt nadmiernej ekspozycji na słońce, ale także słoną wodę, suche powietrze, ale i … zarwane noce, nieodpowiednia dieta, nienajlepsze dla zdrowia „napoje”. Po lecie można odkryć przebarwienia, popękane naczynka czy nowe znamiona. I właśnie zabiegi „jesienne” pomogą nam z tym walczyć.

Skórze przesuszonej słońcem dobrze zrobi także mezoterapia – zarówno na twarz, jak i na ciało! Mezoterapia urządzeniem dermapen zabieg pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Największą jego zaletą jest zmuszenie skóry do odbudowy za pomocą iniekcji kilkunastoma igłami naraz. Dzięki temu zabieg daje spektakularne efekty odmładzające, regeneruje blizny potrądzikowe oraz spłyca zmarszczki.

Jesień to także świetny czas na złuszczanie! Możemy zaproponować: kwasy, mikrodermabrazję, epidermę.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej  lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na złuszczeniu skóry (płytszym lub głębszym).Działanie długoterminowe, natomiast, powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku którego skóra staje się nawilżona, pozbawiona zmarszczek i przebarwień.

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg wykorzystujący specjalne końcówki ssące  pokryte drobinkami pokruszonych diamentów. Pozwala na bezpieczne, skuteczne oraz bezbolesne pozbycie     się zrogowaciałego naskórka, płytkich linii mimicznych i przebarwień. Dzięki możliwości kontrolowania głębokości złuszczania naskórka dobroczynnemu działaniu mikrodermabrazji diamentowej można poddać również skórę na której występują blizny potrądzikowe oraz przebarwienia.

Epiderma Med Planing

Jesień jest najlepszą porą na zabieg epiderma med planing czyli manualnego złuszczania naskórka za pomocą skalpela chirurgicznego. (więcej o zabiegu przeczytasz tutaj).

Jesień to także świetny czas na zamykanie naczynek, ponieważ przez kilka tygodni po zabiegu skóry nie wolno wystawiać na ostre słońce ani narażać na bardzo niskie temperatury – spieszcie się przed zimą. Obecnie rozszerzone naczynka najczęściej usuwa się przy użyciu IPL lub podczas zabiegu elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja – elektroliza to zabieg zamykania naczynek przy pomocy impulsu elektrycznego. Jesienna temperatura zdecydowanie sprzyja walce także z pojedynczymi zmianami naczyniowymi  Mniejsze nasłonecznienie pozwala na dużo szybsze gojenie się skóry po usuwaniu zmian skórnych, niezależnie od metody PAMIĘTAJ JEDNAK aby zabieg usuwania zmian skórnych poprzedzony był konsultacją u sprawdzonego dermatologa.

Fotokoagulacja i depilacja laserowa, a także laserowe peelingi najlepszym czasem na zajęcie się zmianami naczyniowymi jest właśnie środek jesieni. Skóra pozbawiona letniej opalenizny pozwala na precyzyjne działanie wiązki lasera – tylko i wyłącznie na zmiany naczyniowe lub przebarwienia.

Zapraszam Cię do wykorzystania jesiennej aury na zadbanie o swoją skórę. Pomóż jej odpocząć po letniej przygodzie ze słońcem.

Jeśli chodzi o pielęgnację w domu – to jest ten czas, kiedy powoli zmieniamy kosmetyki na te cięższe, które chronią skórę przed zimnem, wiatrem i suchym powietrzem – tym razem w pomieszczeniach. Z plusów? Nie ma obaw, że spłyną – już „upał zelżał’. Aby się zregenerować, możesz wybrać kosmetyki z nieco bogatszą konsystencją – gęstsze, tłustsze balsamy oraz dobre oleje kosmetyczne. Warto użyć kosmetyków przeznaczonych do skóry bardziej wymagającej i podrażnionej – by ją zregenerować po lecie (a słońce było intensywne jeszcze kilka dni temu, a jak przypuszczam, w październiku nie pamiętaliście o filtrach UV?).

Uczyńmy jesień porą pięknej skóry!

Pamiętaj, że wszystkie zabiegi możesz wykonać w mojej pracowni! Zajmie się Tobą wykwalifikowany Zespół. Pamiętaj także, że wszystkie zabiegi możesz wykonać sobie także w charakterze modelki w mojej akademii.

Zapraszam cię do kontaktu z konsultantami Akademii (kontakt kliknij) oraz wizyty na portalach w social mediach!