Nie znam się na tabelach Excela, ponieważ w pracy najczęściej po prostu rozmawiam z ludźmi i prowadzę szkolenia. Zawsze włączam ważność na wszelkie subtelne sygnały, które wskazują mi drogę do współodczuwania i rozumienia świata osoby, z którą akurat pracuję. Coaching, metoda pracy Gestalt, ustawienia systemowe, analiza transakcyjna, kod emocjonalny, techniki oddechowe czy hipnoterapia pozwalają pracować z ludźmi jeszcze skuteczniej, jeszcze precyzyjniej, a efekty pojawiają się prawie od razu. Otwieranie przestrzeni uzdrawiania wewnętrznego na poziomie emocji daje nie tylko radość życia, ale i pomaga odbudować biznes, odnaleźć sens i pasję w pracy zawodowej, a także zbudować takie struktury i relacje w firmie, które sprawiają, że zarządzanie staje się coraz prostsze. To już zupełnie nowa era świadomego procesu tworzenia w oparciu o dobre intencje emocje i wibracje.  W tym poście chciałbym ci opisać, na czym polega sesja biznes coachingu, do czego służy, jakie daje efekty.

Czym jest spotkanie coachingowe?

Jest przede wszystkim pełną akceptacji rozmową, kiedy obie strony rezygnują z ocen. Spotkanie coachingowe jest rozmową niezwykłą, ponieważ w atmosferze totalnego bezpieczeństwa i zaufania możemy poruszać wszystkie twoje potrzeby, problemy i pragnienia. Pragnienia i potrzeby za pomocą niezwykłych metod i twojego zaangażowania przekładamy na cele, duże zaś cele rozkładamy na małe milowe kamienie, które doprowadzą Cię do dużego celu. 

Nad czym można pracować podczas sesji?

Ponieważ jestem ekspertem od beauty, skupiłem całą swoją uwagę na tej dziedzinie oraz na korelacji z życiem zawodowym dlatego podczas sesji możemy poruszyć każdy temat, nad jakim chciałbyś pracować. Ludzie pracują podczas sesji zazwyczaj nad: wypaleniem zawodowym, pustką w życie prywatnym, przepracowaniem, problemami na poziomie komunikacji: szef-pracownik/zespół, na budowaniu struktur organizacyjnych, na budowaniu marki osobistej, budowaniu biznesu życia, restrukturyzacji firmy czy po prostu nad harmonią pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, czyli work life balance. 

Ile trwa sesja czy jest jednorazowa?

Sesja trwa 90 minut, gdzie skupiamy się na twoich potrzebach. Czasem zdarza się, szczególnie podczas spotkań kryzysowych – (czyli tak zwanych pilnych spotkań, podczas których możemy przyjrzeć się jakiemuś gwałtownemu, często negatywnemu wydarzeniu, które spowodowało utracenie równowagi emocjonalnej.)  że wystarczy tylko jedna sesja a często na przykład podczas budowaniu biznesu życia potrzebny jest proces kilku sesji, czas i ramy pracy zazwyczaj określamy po pierwszej konsultacyjnej sesji.

 

Czy BCC jest psychoterapią?

Absolutnie nie. Psychoterapia skupia się na leczeniu różnego rodzaju zaburzeń, raczej jest z natury długoterminowa i skupia się na relacjach. Coaching natomiast nie diagnozuje i nie leczy, coach jest partnerem w rozmowie i eksploracji celów i jak najlepszej dla jednostki i systemu drodze do realizacji takiego celu. 

Jak długo czeka się na sesję?

Ponieważ takie spotkania są niezwykle odpowiedzialne, staram się nie podejmować więcej niż trzech klientów w miesiącu – dlatego czasem czas oczekiwania na proces może trwać do kilku tygodni. Jeżeli natomiast chodzi o wsparcie kryzysowe – czyli jednorazową sesje nastawioną na rozwiązanie jednego aspektu – to czas oczekiwania na sesję wynosi od kilku do kilkunastu dni. Jeśli sprawa jest naprawdę pilna – prosimy o kontakt – na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie wspólnie.

Artykuł napisałem na podstawie pytań, jakie dostajemy od was mailowo czy podczas kongresów i sympozjów, na których wykładam. Jeżeli masz ochotę przyjrzeć się swojemu życiu zawodowemu lub biznesowi, który prowadzisz, zapraszam Cię na sesje „jeden na jeden”, gdzie razem poszukamy najlepszych rozwiązań. Jeśli chcesz się zapisać (kliknij).