Na rynku mamy dostępne kremy BB, CC, DD i to nie koniec. Firmy kosmetyczne obiecują wypuszczenie na rynek kolejnych literek alfabetu. Dziś przyjrzyjmy się tym trzem liniom kosmetyków.

Czym są kosmetyki wielozadaniowe i dla kogo są przeznaczone?

Co to tak dokładnie jest??

Kremy BB – (beauty balm lub blemish balm, czyli balsam na skazy, niedoskonałości) to wielofunkcyjny krem upiększający, który zastępuje krem nawilżający, preparaty z filtrami UV, bazę pod makijaż, podkład wyrównujący koloryt cery oraz korektor maskujący niedoskonałości. Krem BB ma bowiem nawilżyć skórę, ujednolicić jej koloryt, ochronić ją przed szkodliwym wpływem promieni UV, skorygować niedoskonałości i rozświetlić cerę.

Kremy CC – (Color Control Cream, Color and Care albo Color and Correct) są lekkie, kryją lepiej niż modne latem kremy BB, ujednolicają koloryt cery. Nieźle sprawdzają się przy skórze problematycznej, której nie chcemy przeciążać zbyt wieloma kosmetykami: zaczerwienionej i z przebarwieniami.

Po zastosowaniu kremu CC możemy liczyć na naturalny efekt rozświetlonej, zdrowej skóry. Nie są polecane dla osób z cerą tłustą, ponieważ nie dają efektu matującego.

Krem DD – Kwestią czasu było pojawienie się kremu DD, który ma „robić wszystko”. Czyli i systematycznie pielęgnować, i doraźnie upiększać. Nie ma go jeszcze na polskim rynku, wiadomo jednak, że ma mieć jeszcze lepsze krycie, co zamaskuje każdy mankament skóry, i jeszcze lepsze właściwości pielęgnacyjne, tym razem opracowane z myślą o kobietach dojrzałych. Powinien więc w pełni zastąpić podkład, a jednocześnie mieć działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające.

 

Polecane produkty:

Krem BB
Najbardziej polecany, Soraya BB So Pretty, cena w drogerii to 15 zł

 

Kupisz tutaj, jest świetny. Nawilża i nie przesusza
Kupisz Tutaj
Świetnie koryguje niedoskonałości i fajnie nawilża, Kupisz tutaj

 

Kremy bb od Garniera są dedykowane oddzielnie dla każdego typu skóry i świetnie się sprawdzają

 

Krem CC
Kupisz tutaj
 
Kupisz tutaj

 

kupisz tutaj, świetny produkt! 10/10

 

A jeśli chcesz wejść w świat mistrzowskiego makijażu zapraszam cię na kurs wizażu użytkowego w mojej akademii

Weź Kurs